Alkoholový průmysl a farmaceutický průmysl jsou proti legalizaci konopí. Big Pharma se bojí léčebného využití konopí, jaké ukazuje převratná studie.

Dr. Cheryl Strayed | původně publikováno 8. března 2018 na http://urhealthinfo.com/2018/03/09/big-pharma-losing-grip-as-study-shows-nearly-100-cannabis-users-give-up-on-opioid-medication/

Nedávno dokončená studie ukázala, že léčebné konopí může být využito jako přírodní náhrada předepisovaných léků proti bolesti. Většina respondentů udala, že pro úlevu od bolesti upřednostňují konopí před předepisovanými opiáty.

Studie HelloMD a University of California v Berkley ukázala, že opioidová a neopiodidová analgetika konzumuje téměř 3000 pacientů.

Podle výsledků studie uvedlo 98 % respondentů, že pokud budou užívat konopí, sníží dávky opioidů, a 91 % respondentů uvedlo, že při léčbě své bolesti dávají přednost konopí. Podle studie také 82 % respondentů uvedlo, že užívat konopí je lepší než užívat opioidy.

Přestože je konopí legalizováno jen v hlavním městě Washingtonu a v dalších 26 federálních státech USA, 93 % respondentů uvedlo, že kdyby bylo konopí legální a dostupné, užívali by ho jako alternativu své současné léčby.

Hlavní lékař HelloMD dr. Perry Solomon poukazuje na nedávnou publikaci Národní akademie věd, techniky a medicíny nazvanou „The Health Effects of Cannabis and Cannabinoids,“ jež podle něj dokazuje, že konopí je prospěšné a není to startovací droga. Podle Solomona Perryho by startovací droga znamenala, že užívání marihuany by vedlo k závislosti na opiátech. Jeho studie tento závěr později podpořila. Dr. Perry Solomon doufá, že si legislativa i zdravotničtí profesionálové uvědomí, že konopí je bezpečná droga, nevyvolávající závislost, která má několik léčebných využití a může být snadno použita proti opioidové pandemii.

Profesor z USA, který vedl tým poslední studie, došel k závěru, že léčba bolesti se v USA stala zpolitizovaným obchodem, a vedla ke zvýšení závislosti na opioidech a předávkování z nich. Profesor také uvedl, že konopí je po mnoho let ve světě používáno k léčbě bolesti a řady dalších mentálních a somatických nemocí. Tento fakt je doložen mnohými pacienty, kteří mají při léčbě bolesti s konopím lepší výsledky než s opioidovými léky. Profesor došel k závěru, že pro zdravotníky je lépe spojit se s hnutím pro léčebné konopí a souvisejícím průmyslem, aby tak získali výborné léčebné výsledky a snížili rozsah katastrofy, způsobené přehnaným předepisováním opiátů a závislostí na nich.

Konopí je navzdory mnoha léčebným vlastnostem – například při léčení bolesti nebo rakoviny – i nadále klasifikováno v USA jako nejjedovatější droga; poukazuje na to detailní a věcná zpráva organizace The Free Thought Project.

Nejnovější studie, jako je ta z University v Berkley a HelloMD, v zásadě slouží jako důkaz, že mnozí pacienti upřednostňují konopí před opioidovými léky. Legalizace konopí by vedla ke ztrátě farmaceutických společností nejméně ve výši 4,6 miliardy amerických dolarů.