Pět způsobů, jak využít „vapu“ („duff“) – čili „Už odvaporizovanou trávu (UOVT) – pro vaše další užívání konopí

Benjamin M. Adams | původně publikováno 14. ledna 2019 na https://merryjane.com/culture/what-is-duff-weed-and-what-can-you-do-with-it

Anglické slovo „duff“ znamená několik věcí. Abychom začali s tím nejzřejmějším, je to fiktivní pivo, které denně pije Homer Simpson, a také Simpsonovým nápojem inspirovaná opravdová značka německého piva. Anebo to – podle Urban Dictionary – může znamenat „křena“ – „neatraktivní dívku, kterou si kráska drží ve své blízkosti, aby pak ona sama a její přítelkyně vypadaly lépe;“ významů tohoto slova je ještě více.

Ale pro ty, kdo vaporizují konopí, to slovo znamená něco úplně jiného. „Duff“ (česky „vapa“) je už odvaporizované konopí. Slovo „vapa“ se dá používat jako synonymum zkratky „Už odvaporizovaná tráva (UOVT)“ nebo „Už zvaporizovaná hlavice (UZH).“ Jde o již použité konopí, které má nižší obsah THC. Není jasné, který z těchto termínu přišel první, ale „duff“ se začal objevovat v konopím se zabývajících internetových fórech mezi lety 2000 a 2005. [Převod do češtiny „vapa“ právě vymyslel překladatel a nabízí jej k širokému použití].

V rozporu s obecným přesvědčením není vapa nic, co by se mělo házet do koše. Proč? Protože většina THC už byla dekarboxylována, takže budete po jejím snědení cítit silnější účinek – pokud tedy budete jíst surové konopí. Tak například výrobce vaporizérů Volcano [považovaný za špičku v oboru; pozn. překl.] zjistil, že v konopí po jeho odvaporizování zůstává až 48 procent THC.

Subfórum ABV (UOVT) na serveru Reddit má nyní na 18 500 účastníků s rozsáhlými tipy, vysvětleními, a často kladenými otázkami typu „vapy“ (duff), UOVT nebo UZH. Subfórum AVB (UZH) má více než 5 300 účastníků a je plné podobných informací. „Panenská tráva“ je nevaporizované konopí, ale THC lze užít více než jen jednou. Někteří vapovači přísahají, že omámení z jídla s „vapou“ je příjemnější než často příliš silné omámení z tradičně dekarboxylovaného konopí v potravinách. Takže jak na „vapu?“ Tady je pět způsobů, jak využít zdánlivě znehodnocené konopí.

Udělejte si z vapy tobolky

Protože vapa už byla z větší části dekarboxylována, THC je už aktivován a konvergován na THCA; proto mnozí tvrdí, že jídlo s ním má silnější účinky než normální potraviny s konopím. Pojídání nedekarboxylované trávy neudělá s uživatelem téměř nic. Ale u UOVT je to jiná písnička. Můžete si vapou dokonce nacpat tobolky a pojídat je jako preskripční léčivo; to je asi nejjednodušší cesta k nastavení stabilní dávky. Pokud se rozhodnete použít tuto metodu užití, kápněte do tobolek trochu kokosového oleje, než je začnete plnit, anebo nejméně 30 minut před jejich užitím snězte něco tučného. Tak dostanete z vapy nejvíce.

Schovejte si ji pro případ nouze

Každý konopný labužník by měl mít krabičku přežití alespoň na tři týdny. Pokud si nechcete zašít své nejlepší konopí, proč nepoužít pro konopí přátelskou nouzovou krabičku vapu?

Pro začátek dejte svou vapu do vzduchotěsného obalu. Pokud ji potřebujete uchovat na delší dobu (tedy na 30 dní a déle), uložte ji do mrazáku. Nikdy nevíte, kdy přijdou zlé časy – váš místní dispenzář nebo obchod bude vykraden, vaše spojka vás bude ignorovat, nebo prostě jen nebudete mít peníze – tohle preventivní plánování se může později ukázat jako spása. Vapa množná není tak dobrá jako čerstvá tráva, ale je lepší než žádná tráva.

Používejte vapu v potravinách místo čerstvého konopí

Nedělejte si život těžší, než je nezbytně nutné. Konopí je pro použití v potravinách lepší, pokud bylo dekarboxylováno, tak proč tento krok prostě nepřeskočit a nepoužít vapu? Pokud máte k dispozici 4-28 gramů vapy, máte dost na konopné máslo, olej nebo tinkturu. Na většině fór se tvrdí, že vapa se musí vymáčet ve vodě, aby se dal jíst v potravinách s požitkem. Najdete tam také spoustu online receptů na konopná másla, tinktury a oleje. Na ty musíte množství doporučovaného množství konopí vynásobit dvěma, ale fungovat to bude.

Vaporizujte ji znovu

Většina konopných snobů bude revaporizování odmítat, věda ale prokázala, že v materiálu ještě zbyla spousta THC. Podle nejrůznějších internetových fór uživatelé sdělují, že z vapy se dá ještě vytáhnout 2-6 solidních vdechů. Nepodvádějte sami sebe stran svého postavení v konopném společenském žebříčku a nevyplýtvejte všechno to cenné THC. Také to pravděpodobně bude chutnat lépe než zbytky, které vyškrábnete z hlaviček svých dýmek.

Smotejte to a vykuřte to

Jasně jasně, tohle úplně popírá důvody, proč jste si vybrali vaporizování a nikoliv kouření. Nicméně podle serveru FuckCombustion.com je kouření vapy škrábavější než u čerstvé rostliny, ale může splnit účel s menší produkcí typického aromatu, protože vapa už nejspíše neobsahuje terpeny. (Tohle se netýká vaření s vapou: pokud ji nebudete před vařením máčet ve vodě, bude se z vaší kuchyně linout pronikavé aroma). V důsledku toho může kouření vapy dávat smysl pro lidi ve spěchu nebo na veřejnosti. Je z něj více tělesného omámení, protože něco THC už bylo spotřebováno, ale CBN z větší části zůstalo zachováno. Zvážíme-li současný vzestup popularity kouření konopí, kouření vapy by mohla být dobrá alternativa cigaretám.

Benjamin M. Adams

Benjamin Adams je žurnalista na volné noze, jehož články se objevily v čadě tiskovin, včetně CULTURE, Cannabis Now Magazine a Vice. Sledujte Bena na Twitteru: @BenBot11.