Konopí je sice v Kanadě legální, ale kanadská pohraniční stráž i tak zabaví všechno konopí, které si návštěvníci do země přivážejí ze zahraničí.

Marijuana News | původně publikováno 5. března 2019 na https://420intel.com/articles/2019/03/05/heres-what-happens-if-you-get-caught-cannabis-canadian-border

A i když si v Kanadě můžete koupit marihuanu v každé provincii a v každém teritoriu, počet zabavení konopí od legalizace v loňském říjnu se zvýšil; píší to Calvin Hughes a James McClue.

Počet zabavení konopí na kanadských hranicích se během šesti týdnů po legalizaci zvýšil o 60 %. Mezi 17. říjnem a 30. listopadem 2018 Kanadská pohraniční stráž třistadvacetdevětkrát zabavila deklarované i nedeklarované konopí. Během téhož období v roce 2017 to bylo jen 204 konfiskací.

Vzestup v zabavení konopí na hranicích se přičítá změně v přístupu, podle něhož se nyní kanadští pohraničníci táží cestovatelů, zda s sebou mají konopí. Naštěstí pro ně je jediným trestem ve většině případů jen ztráta trávy. I když je převoz konopí přes mezinárodní hranice i nadále ilegální, cestovatelé, kteří své konopí na hranicích odevzdají, nejsou nijak postihováni. To znamená, že vyšší počet zabavení se neodráží ve vyšším počtu konopných zatčení.

Pohraniční služba také mluví o obrovském zvýšení zabavení poštovních zásilek v tomtéž období. Mezi 17. říjnem a 30. listopadem bylo zachyceno 241 poštovních zásilek, toto číslo ale v roce 2018 vyskočilo na 1980.

Zdálo by se, že Kanada je obklíčena dovozci konopí, podle pohraničníků je ale počet zabavení vyšší pravděpodobně prostě proto, že jejich personál měl díky stávce zaměstnanců pošt minulý podzim více času na scanování poštovních zásilek na kontraband.  Přerušené poštovní služby znamenaly, že na poštách bylo méně zásilek a více času je prověřit. A protože Kanada dovoluje uživatelům držet výhradně konopí, které bylo vypěstováno v Kanadě, konopí v poště se zabavuje spolu s nezákonným konopím turistů.

I když uživatelé mohou být ze ztráty konopí ve svých zavazadlech při návštěvě Kanady otrávení, měli by si uvědomit, že věci by mohly být ještě horší: Být přichycen s konopím nebo dokonce jen přiznat, že jste někdy v životě vykouřil/a jointa, vám může vysloužit doživotní zákaz vycestování z USA.