Obchody s konopím v Coloradu zaznamenaly během roku 2019 tržby ve výši téměř 1,75 miliardy dolarů, čímž se podle údajů coloradského ministerstva financí, které poprvé zveřejnil Denver Westword, vytvořil nový roční rekord v prodeji v zemi s nejstarším průmyslem rekreačního konopí.

By Alicia Wallace, CNN Business
https://edition.cnn.com/2020/02/18/business/colorado-cannabis-record-sales-2019/index.html

San Francisco (CNN Business) Vloni touhle dobou to vypadalo, že průmysl v Coloradu stagnuje. Troste.

Nová ryska za prodej přinesla do státních příjmů více než 302,4 milionu dolarů na daních, kde se tyto peníze rozdělily do různých balíků na financování programů, jako je výstavba škol, vymáhání práva, veřejné zdraví, drogová výchova a veřejná bezpečnost.

Čísla z roku 2019 ukazují překvapivý nárůst trhu, který se před rokem zdál jako vyrovnaný. Prodej konopí v Coloradu vzrostl od roku 2018 o 13% a odrazil se z 2,5% meziročního tempa růstu od roku 2017 do roku 2018.

Tato pomalá míra růstu byla do velké míry způsobena poklesem cen květů nebo konopných palic, řekl CNN Business Tom Adams, ředitel společnosti BDS Analytics pro výzkum konopí.

To, že se to v roce 2019 otočilo, je optimistickým ukazatelem, že stlačování cen nemůže snižovat popularitu legálního konopí,“ řekl.

Adams připsal oživení růstu prodeje v Coloradu dvěma klíčovým faktorům: rostoucí prevalenci jiných konopných produktů než květů a změně v chování spotřebitelů.

Hojnost poživatin, nápojů, vapů a koncentrátů vedla k menšímu podílu známých květů na trhu. Nehledě na to, lidé si zvykají na nákup produktů z konopí, cítí se při tom pohodlnějizačleňují je do svých nákupních zvyklostí, uvedl Adams, když zmínil nedávné studie BDS, které prokázaly nárůst počtu dospělých, uvádějících konzumaci konopí v předchozím šestiměsíčním období.

Stává se to víc a víc součástí života lidí,“ řekl.