Ve studii výzkumnici testovali protinádorové vlastnosti 12 různých výtažků z konopí s obsahem různých kombinací a koncentrací různých kanabinoidů na 12 různých typech buněk lidské rakoviny. Zjistili, že některé z testovaných konopných výtažků byly úspěšnější ve snížení růstu rakovinných buněk než jiné výtažky.

Marijuana News | původně publikováno 22. července 2019 na https://420intel.com/articles/2019/07/22/certain-kinds-cannabis-may-help-kill-cancer-cell-study

Dosavadní výzkum naznačuje, že léčebné konopí může mít schopnost zpomalovat růst rakovinných nádorů. Nyní nová studie zjistila, že konopí může také některé rakovinné buňky zabíjet. Calvin Hughes píše o tom, jak tuto možnost maximalizovat.

Každý už slyšel o THC, ale v konopí je přes 100 kanabinoidů, a věda teprve začíná poznávat, co tyto látky mohou udělat pro naše těla. Současný výzkum nicméně ukazuje, že některé z těchto méně známých látek mohou hrát klíčovou úlohu při použití marihuany jako potenciálního léku na rakovinu. Výzkumníci zjistili, že THC není účinnou léčbou rakoviny samo o sobě, ale v kombinaci s dalšími kanabinoidy se protinádorové účinky léčebného konopí mohutně zlepšily.

Ve studii výzkumnici testovali protinádorové vlastnosti 12 různých výtažků z konopí s obsahem různých kombinací a koncentrací různých kanabinoidů na 12 různých typech buněk lidské rakoviny. Zjistili, že některé z testovaných konopných výtažků byly úspěšnější ve snížení růstu rakovinných buněk než jiné výtažky.

Ve studii se píše: „Naše výsledky ukazují, že specifické výtažky z konopí narušovaly přežití a proliferaci linií rakovinných buněk, a také způsobovaly [smrt buněk].“

Rozličné výtažky z konopí navíc byly obzvláště účinnou léčbou jistých typů rakoviny, a přitom méně účinné v léčbě jiných typů. Tak například výzkumníci zjistili, že tentýž výtažek z konopí byl účinný v léčbě jednoho typu rakoviny prostaty, ale už ne tak účinný při léčbě jiného typu rakoviny prostaty.

Výzkumníci uzavírají svůj článek konstatováním, že léčebné konopí je velmi účinné ve vyvolávání smrti [rakovinných] buněk. Poznamenávají ale, že samotné THC není účinnou léčbou rakoviny a že se budoucí výzkum má soustředit na vývoj výtažků z konopí, zacílených na specifické typy rakoviny, aby bylo dosaženo co nejvyšší účinnosti.