Vážení přátelé. Mnozí z Vás znají naši situaci okolo těžkého zdravotního postižení naší dcery Martiny Kafkové, která od svých 27 let trpí progresivní formou roztroušené sklerózy a v současné době je již zcela invalidní a na každou běžnou lidskou činnost potřebuje pomoc druhých. Je to také již 13 let, co jí přestaly účinkovat léky potlačující velmi zlé symptomy této […]

Vážení přátelé.

Mnozí z Vás znají naši situaci okolo těžkého zdravotního postižení naší dcery Martiny Kafkové, která od svých 27 let trpí progresivní formou roztroušené sklerózy a v současné době je již zcela invalidní a na každou běžnou lidskou činnost potřebuje pomoc druhých. Je to také již 13 let, co jí přestaly účinkovat léky potlačující velmi zlé symptomy této její nemoci. Od té doby k tlumení velkých křečí, krutých bolestí a některých dalších problémů užívá i na radu svých odborných lékařek konopí. Dostává i recepty k odběru této léčivky z lékárny, ale to je pro nás naprosto nedosažitelné, protože měsíčně by to stálo 36 až 70 tisíc Kč.

Já proto již velmi dlouhou dobu komunikuji s našimi politiky a snažím se je přesvědčit, aby léčebné konopí z lékáren bylo lékem nejen pro velmi bohatou třídu obyvatel Česka, ale aby bylo dosažitelné i těm nejchudším.

V minulosti mi tři současní politici v tomto přislíbili pomoc. Jsou to pánové Babiš, Bartoš a Okamura. Proto jsem se na ně před pár dny obrátil s prosbou, aby tento problém spolu prodiskutovali, a aby využili dnešní situace, kdy by  pro ně nebyl problém takový zákon protlačit Parlamentem.

Bohužel u nás stále platí, že hlas jednoho člověka má asi takovou váhu, jako beznadějné vytí ztraceného psa někde uprostřed pouště. Proto jsem požádal čtenáře mého blogu a přátele na FB, zda by nás podpořili emailem zaslaným na oficiální adresy výše zmíněných politiků, ve kterém by byly napsány jen tyto dvě věty:

„Vážený pane Babiši, vážený pane Bartoši a vážený pane Okamuro, pomozte prosím Martině Kafkové a všem těm ostatním bezejmenným, kteří jsou ve stejné situaci jako je ona. Zasaďte se prosím o to, aby léčebné konopí bylo v lékárnách proti speciálnímu receptu dosažitelné i pro nemajetné. Děkuji Vám.“

Emailové adresy těchto pánů jsou:

premier@vlada.cz; OkamuraT@psp.cz; bartosi@psp.cz

Přiznávám se, že bych byl velice rád, pokud by tito naši politici takových výzev dostali co nejvíce, aby ten můj hlas přestal být jen tím vytím jednoho zoufalého psa. Proto mi odpusťte mou drzost a zamyslete se, prosím, nad tím, zda byste nás, a všechny ty ostatní staré a nemocné lidi, kterým již syntetické léky nepomáhají, ale pomáhá jim užívání konopí, nepodpořili také. Takových lidí je totiž v České republice údajně přes sto tisíc.

Pokud se rozhodnete nám pomoci, stačí okopírovat výše uvedený zvýrazněný text a poslat ho emailen na výše uvedené zvýrazněné adresy. Není potřeba to posílat každému z nich zvlášť. Všechny tři adresy můžete vložit najednou.

A pokud to uznáte za vhodné, pšlete tuto mou prosbu i dalším svým známým, aby se i oni mohli rozhodnout, jestli se připojí či nikoliv.

Těm z Vás, kteří máte zájem přečíst si ten zmíněný článek z mého blogu a FB, ve kterém o tom všem píši, tady přikládám jeho adresu: https://majzlik.blog.idnes.cz/c/671340/konopi-a-ma-prosba-k-panum-babisovi-bartosovi-a-okamurovi.html

Všem těm, kteří se rozhodnou nám v tomto tímto pomoci předem velmi děkuji. A z celého srdce Vám všem přeji, aby jste se nikdy ani Vy, ani nikdo z těch, které Vy máte rádi, nedostali do situace, v jaké jsme dnes my.

Zdeněk Majzlík