Pokud jste se rozhodli užít si legální konopí a žijete ve státě, kde je to legální, pak tu pro vás máme pár věcí, díky kterým bude první zkušenost fajn.

Arslan Riaz, blogger | původně publikováno 3. března 2019 na https://thriveglobal.com/stories/10-tips-to-enjoy-marijuana-for-the-first-time/

Tyto tipy platí, i pokud budete užívat konopí ze zdravotních důvodů. Pocházejí z osobní zkušenosti a z odborných rad, které jsme shromáždili.

Věnujte nějaký čas čtení o konopí. Tak zjistíte, jaké účinky máte očekávat, ať už konopí budete užívat z rekreačních nebo z léčebných důvodů. U některých odrůd pocítíte silný psychoaktivní účinek, u jiných zase jemnější uvolňující efekt. Vyberte si odrůdu a vězte, proč jste si ji vybrali a jaké jsou její účinky. Vyhledat si to můžete na spoustě dobrých serverů. A ujistěte se, že si konopí kupujete od prověřeného obchodníka [v ČR lékárníka; pozn. překl].

Prostě se uvolněte. To nejhorší, co můžete udělat při prvním kouření a pocítění účinků je leknout se, z čehož může vzniknout pocit zbytečné paranoi. Kouření konopí není důvod k nervozitě, kouř uvolňuje a vy uvidíte, jak všechno plyne lépe a než si to uvědomíte, budete ponořeni do nového světa příjemných pocitů.

Vyberte si dobrý film. Dobrý komediální film je jedna z nejlepších cest, jak si užít první kouření konopí. To „poprvé“ si budete pamatovat napořád, a není nic lepšího, než si pamatovat pobavený smích a těšit se na nový. Není naopak nic horšího než sedět na gauči a nic nedělat a čekat, až účinky trávy pominou.

Najděte si nejlepší pomůcku ke kouření. Když si vybíráte způsob kouření, máte k volbě spoustu pomůcek. Skleněný bong může první zkušenost zpříjemnit, protože nabízí chladný osvěžující kouř, přefiltrovaný přes vodu. Vaporizér, který zahřívá konopí na nižší teploty než kouření, může být snazší pro úplné začátečníky. Potahujte pomalu a nekuřte příliš. A ujistěte se, že jste si pomůcku koupili z věrohodného obchodu, který nabízí na své výrobky záruku.

Poslouchejte hudbu. Najděte si nějaké dobré melodie; to je další aktivita, která může z vašeho prvního pokouření udělat super zkušenost. Pomineme-li, že vás to rozptýlí a odvede to vaše myšlenky od nepříjemných témat, všichni se shodnou, že pod vlivem konopí zní hudba lépe a člověk ji chápe hlouběji; navíc je to sociálnější a sdílenější pocit.

Kuřte pomalu. Spěchat není nikdy dobré, a první užití konopí se z tohoto pravidla nijak nevymyká. Účinky konopí přijdou téměř okamžitě po prvním šluku, takže buďte klidní a uvážliví. Nepotahujte příliš rychle. Není důvod šlukovat, jako byste týden nedýchali. Nepřežeňte to.

Mějte po ruce jídlo. Není žádným tajemstvím, že konopí podporuje chuť k jídlu, a celkem běžně se děje, že se po pár šlucích žaludek hlásí o své. Vždycky mějte po ruce sladkosti a pochutiny, ať už to jsou bramborové lupínky, ovoce, oříšky nebo pizza.  Hydratace je také velmi důležitá, takže pijte vodu.

Sdílejte svou zkušenost s ostatními. Kouření konopí je společenská záležitost a až to budete dělat poprvé, je dobré být ve společnosti někoho, kdo už s tím má zkušenosti. Může vám poradit, jak kouřit a kolik toho vykouřit. Ještě důležitější je, že vám nutnost sociálního styku dovolí neponořit se do hlubin vlastní hlavy, a vy sdílíte radost ze společného smíchu, žertů a nové zkušenosti.

Používejte kapky do očí. Z užívání konopí vám někdy zarudnou a zvodnatí oči. To je kvůli THC, které snižuje krevní tlak a roztahuje krevní cévky v očích. Pár kapek Visinu nebo něčeho podobného do očí, a budete se cítít  lépe a nikdo nic nepozná.

Chovejte se normálně. Konopí má fyzické a psychické účinky, takže vaše schopnosti budou nezbytně změněny. Snažte se chovat normálně, ať si nikdo nevšimne, v jakém jste stavu. Nesouvislá konverzace i vtipy budou bavit jenom vás nebo někoho, kdo je na tom podobně. Až se dostanete domů, vezměte si knihu nebo v klidu sledujte televizi…