Začněme takhle: konopím se ještě nikdo ve známé historii smrtelně nepředávkoval.

Shelby Fero | původně publikováno 26. ledna 2019 na https://merryjane.com/health/is-it-possible-to-overdose-from-weed-can-i-die-from-weed-can-weed-kill-you

Vzhledem k tomu, jak málo byla marihuana zkoumána či regulována v posledních zhruba 100 letech, někdo by mohl zpochybňovat fakt, že z příliš mnoha trávy ještě nikdo oficiálně neumřel, poukazem na špatnou analýzu dat nebo jejich nedostatek.

Tak se podívejme na čísla, která máme.

Když se ve zdravotnické komunitě mluví o lécích, každému je přiřazena hodnota „LD-50.“ Tato hodnota ukazuje, v jaké dávce lék způsobí mezi subjekty, kteří jej dostali, svou toxicitou 50% úmrtnost. A podle svědectví administrativního soudce Národní protidrogové centrály USA (Drug Enforcement Administration; DEA) z roku 1988:

„Řada výzkumníků se neúspěšně pokoušela určit LD-50 na zvířatech. Jednoduše řečeno, výzkumníci nebyli schopni podat zvířatům dost marihuany, aby to způsobilo smrt.“

Takže 6. září 1988 nebyl žádný vědec s to na testovaných subjektech způsobit marihuanou vyvolané smrtelné předávkování. LD-50, kterou nakonec určili, byla 1:20 000, nebo 1:40 000.to znamená, že kuřák by musel vykouřit dvaceti- až čtyřicetitisíckrát více trávy v jednom jointu, všechno najednou.

To máme… 20 000 až 40 000 jointů. Všechno najednou.

Dokonce ani nejnadšenější hulič, který užívá jen koncentráty, by nebyl s to zkonzumovat ekvivalent přes 500 kilo marihuany dříve, než by v bezvědomí odpadl na gauč.

Takže užívejte v klidu, a vězte, že mnohem pravděpodobněji vás zabije blesk, hroch, chození po ulici, chřipka, nebo… o čem jsem to psal? Ach tak: užívejte v klidu a vězte že vás může pravděpodobněji zabít cokoliv – konopí nikoliv.

Není to uklidňující?