Úředníci v Německu chtějí rozšířit užívání léčebného konopí a zajistit, aby se dostalo k těm, kteří to skutečně potřebují

Odbor zdravotnictví a oddělení pro drogy ve Frankfurtu nad Mohanem se v únoru a březnu obrací na lékaře a lékárníky z Frankfurtu a okolí se dvěma online školicími kurzy o konopí v medicíně.

Renomovaní odborníci, jako je specialistka na Tourettův syndrom prof. Kirsten Müller-Vahl z Hannoveru nebo prof. Jens Reimer, vedoucí Centra pro interdisciplinární výzkum závislostí na univerzitě v Hamburku, představí aktuální vývoj v užívání léčebného konopí, pohovoří o indikacích, výběru odrůd a procesech předepisování dávek, s cílem usnadnit přístup k léčebnému konopí těm, kteří to potřebují.

Výcvikové kurzy jsou součástí celostátního pilotního projektu týkajícího se léčebného konopí, pomocí něhož chce odbor zdravotnictví a drog identifikovat problémy s dodávkami ve Frankfurtu a zlepšit situaci těžce nemocných. Od roku 2017 mohou pacienti s vážnými nemocemi dostat konopné léky na lékařský předpis, ale v praxi je přístup často stále obtížný.

„V průzkumech si lékaři a také lékárníci ve Frankfurtu stěžovali na nedostatek příležitostí pro další vzdělávání a spolupráci,“ říká ředitel pro zdraví Stefan Majer. „Prostřednictvím těchto dvou videokonferencí chceme tento deficit vyrovnat a podpořit zřízení sítě ve Frankfurtu.”

Zejména během probíhající pandemie koronaviru by toto důležité téma a potřeby chronicky nemocných lidí neměly být odsunovány do pozadí.

Dvě tři a půlhodinové akce 24. února a 17. března proto ponechají dostatek času na diskuse a výměnu zkušeností mezi všemi zúčastněnými, oznámila Regina Ernst, vedoucí oddělení pro drogy. Doufá, že zahájí „trvalý diskurz“„kdy si kolegové ve Frankfurtu budou moci vyměňovat zkušenosti a ujišťovat se navzájem na krátkou vzdálenost“ a že bude možné vydláždit cestu „tak, aby v budoucnu mělo více dotčených lidí možnost léčby léčebným konopím, pokud to pro ně bude nejlepší volba “.

via: https://www.themayor.eu/en/a/view/frankfurt-offers-medical-staff-courses-on-the-use-and-prescription-of-medical-cannabis-7112