Národní protidrogová centrála USA (The Drug Enforcement Administration (DEA)) aktivně hledá přístroj, který by mohla používat k určování toho, zda je daná konopná rostlina technickým konopím nebo dosud zakázanou marihuanou.

Kyle Jaeger | původně publikováno 6. března 2019 na https://www.marijuanamoment.net/the-dea-wants-help-differentiating-marijuana-from-hemp/

Národní protidrogová centrála USA (The Drug Enforcement Administration (DEA)) aktivně hledá přístroj, který by mohla používat k určování toho, zda je daná konopná rostlina technickým konopím nebo dosud zakázanou marihuanou.

V „předběžné poptávce,“ zveřejněné minulý týden, DEA píše, že je k hledání „poskytovatelů na trhu,“ kteří by vyvinuli takový přístroj pro použití v terénu, přinutil Farmářský zákon z roku 2018, jenž v USA federálně legalizoval technické konopí a výrobky z něj.

Přístroj „musí poskytovat specificitu v rozlišování mezi technickým konopí a marihuanou,“ píše se v poptávce.

„Musí být přenosný a dostatečně robustní, aby se dal používat mimo laboratorní podmínky nebo ve venkovním prostředí. Všechny výrobky by měly být nejnovějšími a nejmodernějšími modely/revizemi, dostupnými v době dodávky. Očekávané maximální množství, jež zakoupíme, bude určeno podle výsledků evaluace a potřeb DEA.“

I když Farmářský zákon z roku 2018 přesunul zodpovědnost za regulaci technického konopí z ministerstva spravedlnosti na ministerstvo zemědělství, represivní jednotky jako DEA dosud mají prosazovat federální marihuanové zákony; poptávaná technologie by jim zjednodušila práci.

V poptávce DEA zdůrazňuje, že „rostlinný materiál Cannabis sativa L. s koncentrací THC nad 0,3 % je považován za marihuanu (aka marijuanu) a je stále federálně kontrolován.“

DEA vyzývá obchodníky, aby podali informace o potenciálních testovacích krabičkách, jež by DEA pomohly „zjednodušit rozhodování v plánu akvizic.“ Termín pro podávání informací/nabídek je 15. březen 2019.

Mezitím je DEA stále pod tlakem zákonodárců, aby schválila přihlášky nových pěstitelů marihuany pro výzkum. DEA V prosinci 2018 oznámila, že „pokračuje ve vyhodnocování“ přihlášek.