Přiznám se, že jsem se na vaporizér Volcano Hybrid od německé firmy Storz-Bickel těšil jako malé děcko. Díky spolku KOPAC jsem 3 měsíce zdarma vapoval na modelu Volcano-Digi a byl jsem nadmíru spokojený. Vylepšenou verzi jsem si ani neuměl představit.

Na první pohled se tělo Hybridu příliš nezměnilo. Velikost, hmotnost, ikonický tvar sopečného vulkánu zůstaly zachovány. Využil jsem možnost onyxové edice a vap mám v krásné onyxové černi (dostal jméno Havran), která se nešpiní, lehce se otře a vypadá stále čistě a nově.

Jak napovídá název, jedná se o hybrida – křížence. Výpar můžete inhalovat z balonku nebo přímo sát dlouhou silikonovou hadičkou, jako vodní dýmku. Záleží na preferencích uživatele.

Nastavení teploty, teplota a ovládání vapu, vše je soustředěno na veliký displej v popředí. Oranžové číslice ukazují aktuální teplotu, bílé číslice teplotu požadovanou. Symbolem plus se stupně Celsia přidávají a mínusem ubírají, heat zapíná žhavení topné spirály, air ovládá kompresor.

Zde jsem našel jediný nedostatek: symboly nejsou podsvícené, v příšeří nočního pokoje šmátrám kolem displeje a doufám, že se trefím správně. Stačilo by heat podsvítit červeně, air modře, plus a mínus bílou. Nic složitého.

Vnitřek vapu ukrývá výkoný kompresor, který žene vzduch do topného tělesa. To je tvořeno kovovou dvoušroubovicí, díky čemuž je přístroj nažhaven během neuvěřitelných 30 sekund s přesností na stupeň Celsia.

Plnící komora na sušinu prošla inovací, je použit kvalitnější materiál, kolem komory přibyl prstenec s jemným drážkováním, který usnadňuje jak otevírání a zavírání komory, tak i její samotné připevnění na vršek vaporizéru. Optimální množství konopí je cca 0,5 gramu.

Čištění sítek provádím štětečkem, kovové a keramické části vytírám vatovou tyčinkou namočenou v Alpě. Zavzpomínám na dětství a babičku, která mi kapala francovku na kostky cukru.

Nastavíte teplotu, naplníte komoru a můžete použít balon na výpar nebo nasadit silikonovou hadičku a vapovat napřímo.

Vapuji sušinu na 201 stupňů Celsia a každý nádech z hadičky mě velice rozkašlal. Sice jsem v noci rodinu ušetřil hluku puštěného kompresoru, ale nahradil ho koncert kašle. I proto osobně preferuji inhalaci z balonku. Mám tak přehled o množství, výpar se krásně dochladí a poznám, kdy je sušina vyvapovaná.

Pokud jste vyznavači vodních dýmek, nasadíte otočnou hlavici s dlouhou silikonovou hadičkou. Hlavice se otáčí o plných 360 stupňů – s tělem vapu tak nemusíte vůbec hýbat. Výpar je možno sát přímo jen silou plic, nebo si na pomoc zapnout kompresor. Ten Vás během 2 sekund naplní k prasnutí, takže ho stále zapínáte a vypínáte.

Možnost ovládat přístroj pomocí chytrého telefonu jsem nevyzkoušel – můj telefon umí jen telefonovat a sms.

Je vzácné, když se sny plní, a o to krásnější je, když se vyplní úplně. Snil jsem o vapu, který bude skutečně výborný, který mě dosyta uspokojí, abych neměl chuť se ještě dokuřovat bongem či cigaretou. Volcano Hybrid takovým vaporizérem je. Je přesný – můžu si vybírat a kombinovat teploty (terpeny při 188, komplexní psychoaktivita při 201), výpar je chutný, jemný, ale přesto velice silně psychoativní.

Již žádná špinavá skleněnka nebo bongo, ranní kašel, zápach z úst. Jen svěží vůně vaporizovaného konopí a lepší kvalita života.

Oženit se a koupit vaporizér Volcano Hybrid – to byla dvě nejlepší rozhodnutí mého života :o)