(WSET) – Když je zákonem dovoleno rekreační užívání marihuany dospělými, dospívající jí užívají méně. Zjistila to v pondělí studie, zveřejněná 8. července ve vědeckém recenzovaném časopise JAMA Pediatrics.

Laura Taylor via CNN Newsource | původně publikováno 8. července 2019 na https://wset.com/news/nation-world/study-finds-that-teens-use-marijuana-less-when-use-allowed-by-law

Nová studie zjistila, že ve státech, kde je pro dospělé povoleno rekreační užívání marihuany, jí dospívající užívají výrazně méně než ve státech, kde je rekreační užívání konopí dospělými nelegální.

Ve státech, kde byla legalizována rekreační marihuana, zjistil výzkum pokles o 8 % v užívání marihuany v průběhu posledního měsíce, a devítiprocentní pokles těch, kdo jí užili v posledním měsíci desetkrát a vícekrát.

Podle odborníků je třeba dalšího výzkumu, který by zjistil, proč se tato asociace objevila ve státech, které legalizovaly pro dospělé rekreační užívání konopí.

Vědci nenašli žádné spojení s užíváním léčebného konopí.

Studie byla publikována v pondělí 8. července 2019 ve vědeckém recenzovaném časopise JAMA Pediatrics a analyzovala data 1,4 milionu studentů středních škol v USA v letech 1993–2017.