Podle současného výzkumu může užívání marihuany u žen zlepšovat orgasmus.

Kimberley Lawson | původně publikováno 9. července 2019 na https://www.marijuanamoment.net/marijuana-gives-men-and-women-more-sexual-desire-and-better-orgasms-study-finds/ 

Podle současného výzkumu může užívání marihuany u žen zlepšovat orgasmus. Nyní studie, která má být brzy zveřejněna, zjišťuje, že konopí zlepšuje postelové hrátky i pro muže. Podle abstraktu, který je již online, studie zjistila, že „účastníci studie mají za to, že konopí zvyšuje jejich sexuální aktivitu a uspokojení.“ V tom, jak marihuana ovlivňuje sex, nehrál roli věk ani pohlaví, a účastníci studie mluvili o „zvýšené touze, vyšší intenzitě orgasmu a vyšším potěšení při masturbaci.“

Studie a výsledky celonárodního průzkumu byly provedeny čerstvou absolventkou Univerzity Východní Karolíny Amandou Moser v rámci magisterské práce v oboru rozvoje obyvatel a rodinné vědy. Jak řekla v telefonickém interview se serverem Marijuana Moment, jejím cílem bylo rozvinout omezený výzkum, který studuje dopad užívání konopí na sexuální život.

Moserová vytvořila anonymní online dotazník pro lidi starší 18 let, kteří přiznávali užívání marihuany. Pro své účely si upravila otázky z jiných průzkumů, které hodnotí sexuální reakce lidí. Tak například výzkum požadoval po respondentech, aby vyhodnotili, jak konopí ovlivňuje jejich erekci (u mužů) nebo lubrikaci (u žen). Průzkum se také respondentů tázal, jestli si myslí, že konopí vytváří více uspokojující sexuální život, a jak je užíváním obvykle ovlivněno vnímání chuti, doteků, zvuků a pachů.

Studie se účastnilo celkem 811 lidí s rozličným vzděláním a rozličnými preferencemi, co se týče užívání konopí. Moserová zjistila, že konopí má příznivý vliv na sexuální život mužů i žen bez ohledu na věk – vlastně po celý jejich sexuální život. „Úžasné výsledky měli osmnáctiletí stejně jako lidé do 85 let, a všichni mezi tím,“ vysvětluje. „Všichni zjistili, že konopí je prospěšné pro jejich sexuální aktivitu stejně jako pro sexuální uspokojení.“

Plné znění studie, které server Marijuana Moment nemá k dispozici, je pod embargem, protože Moserová jí připravuje k publikaci ještě tento rok.

Moserová říká, že účastníci studie sdělovali, že konopí vede k větší rozkoši při sexu, ale také při masturbaci. Muži i ženy po marihuaně měli zvýšenou chuť na sex a pociťovali své orgasmy jako intenzivnější. Moserová dodává, že ženy byly schopny dosáhnout mnohačetných orgasmů.

Chuť a hmat byly rovněž při sexu po užití marihuany „výrazně lepší,“ a tudíž vedly k vyššímu uspokojení. „Když o tom přemýšlíte, během sexu chuť a hmat užíváte velmi intenzivně,“ dodává k tomu Moserová.

I když jedním z hlavních omezení studie je, že spoléhá na to, co osobě lidé říkají, Moserová upozorňuje, že její výsledky jsou v rozporu s předchozími výzkumy, podle nichž muži z konopí nemají při sexu žádný prospěch. „Podle předchozí literatury konopí uvolňuje svaly, a to mělo muže utlumovat – muži měli dosahovat erekce obtížněji a obtížněji ji také udržovat,“ vysvětluje. „To dává smysl, ale můj výzkum prokázal opak. Zjistila jsem, že konopí neovlivňuje u mužů schopnost dosáhnout a udržet erekci – muži o takových problémech vůbec nemluvili.“

Moserová spekuluje, že důvodem, proč muži nemají po užití konopí problémy s erekcí – jak to tvrdily dosavadní studie –, je to, že marihuana můře fungovat jako vasodilatátor [roztahovač cév; pozn. překl.]. Jinými slovy, kanabinoidy mohou pomáhat krevním cévám zlepšovat prokrvení.

Moserová nakonec říká, že její zjištění nejenže odhaluji potenciál konopí pro léčbu ženské sexuální dysfunkce, ale také mají vztah k „rozdílu mezi orgasmy,“ což popisuje skutečnost, že muži v heterosexuálních vztazích dosahují orgasmu s mnohem vyšší pravděpodobností než jejich partnerky.

„Pro mě je to problém,“ vysvětluje Moserová. „Více žen si zaslouží více orgasmů. Možná s tím může pomoci konopí.“