I když lidi při vyslovení jména Las Vegas napadne gambling a alkohol, návštěvníci přicházející do tohoto města za zábavou budou mít na vybranou více než pití, bary a zhýralost. Město uprostřed své zábavní čtvrti otevřelo na skoro tisíci metrech čtverečních obrovské muzeum konopí. Lidé nad 21 let věku se tu mohou dozvědět něco o marihuaně a při tom obdivovat obrovská umělecká díla, od obřích konopných palic po kabriolet Chevrolet Caprice z roku 1973, který patřil ztřeštěnému žurnalistovi Hunteru S. Thompsonovi.

Astre, původně publikováno 4. října 2018 na https://cannabisnow.com/the-worlds-first-interactive-cannabis-museum-opens-in-las-vegas/

I když lidi při vyslovení jména Las Vegas napadne gambling a alkohol, návštěvníci přicházející do tohoto města za zábavou budou mít na vybranou více než pití, bary a zhýralost. Město uprostřed své zábavní čtvrti otevřelo na skoro tisíci metrech čtverečních obrovské muzeum konopí. Lidé nad 21 let věku se tu mohou dozvědět něco o marihuaně a při tom obdivovat obrovská umělecká díla, od obřích konopných palic po kabriolet Chevrolet Caprice z roku 1973, který patřil ztřeštěnému žurnalistovi Hunteru S. Thompsonovi.

Za Cannabition stojí jeho ředitel a zakladatel J.J. Walker. Jde o jedinečné marihuanové muzeum s více než dvaceti různými výstavami, plným barem a prodejem suvenýrů. Není to ani tak souhrn historie konopí jako zábavní a zážitková atrakce, nabízející směs vzdělání, oslavy a zábavy stejně tak pro zkušené trávaře jako pro ty, co jsou jen zvědaví.

„Našim cílem je, aby odsud lidé vycházeli když už ne jako fandové konopného průmyslu, tak alespoň bez obav z něj,“ sdělil nám Walker. „Cannabition není jen o službě lidem, co mají rádi marihuanu, je to o službě veřejnosti, která se chce o konopí něco dozvědět, nebo se jen zabavit a zhlédnout cool umění.“

Cannabition vystavuje dvoupatrový bong, zvaný Bongzilla

View this post on Instagram

Trip your way into our @greenandgoldsupplyco grow room to give our cannapillar a hug! He doesn’t bite, we promise. 😉🔥📸💨#cannabition #weekendvibes #dtlv

A post shared by Cannabition Cannabis Museum (@cannabition) on

Vevnitř se návštěvníci dozvědí něco ze základních znalostí o konopí, jako třeba o rozdílu mezi sativou a indicou, jak terpeny ovlivňují zážitek, o různých metodách užívání od vaporizování až k požívání pokrmů s konopím – a dokonce o různých metodách extrakce k přípravě konopných výtažků. Mohou se také povznést do výšek mezinárodního umění a pořídit si spoustu fotek v posteli ve tvaru konopného semínka, vedle mohutného konopně-gumového medvídka nebo vedle ruky s obřím jointem v ruce.

Muzeum se objevilo jen o něco více než rok poté, co stát Nevada pro své občany i turisty legalizoval užívání konopí dospělými. Nevadský státní senátor Tick Segerblom byl jedním ze zákonodárců, kteří tlačili na legalizaci. Nyní říká: „Celá zkušenost s legalizací marihuany je úspěšnější, než kdokoliv věřil. Tohle muzeum, tahle myšlenka na zážitek s konopím dostává všechno na vyšší úroveň.“

V muzeu se samozřejmě žádné konopí neprodává a konzumace se nepovoluje – alespoň prozatím. Muzeum se stále vyvíjí a plánuje  pokytovat zdarma cesty autobusem do místních výdejen, otevřít kuřácký obchod a dokonce společenskou místnost, kde by návštěvníci mohli kouřit, vaporizovat a jíst konopné potraviny – to ale až Cannabition dostane od státu licenci k veřejné konzumaci.

Na konci muzea přijde klíčový zážitek: ručně vyrobený bong vysoký přes sedm metrů, známý jako „Bongzilla.“ Přestože se právě nepoužívá, je plně funkční a potřeboval by 400 litrů vody, opravdovou pochodeň k zapálení a výtah, abyste se dostali k náustku, která je sám vysoký na dvě poschodí. Tento mohutný kousek skla byl navržen a vyroben Jerome Baker Designs, a považuje se za největší bong na světě.

I když se zdá, že je to všechno jen o zábavě a hrách pro selfíčka na sociální média, posláním muzea je odstigmatizovat užívání konopí. Jeho tajné zbraně se mohou zdát zcela bláznivé, ale za malebnými, hezkými a okouzlujícími rekvizitami dostávají lidé příležitost normalizovat konopí – v celé jeho slávě – prostě tak, že se k němu budou chovat stejně jako k jiným věcem na výstavách.