Jak Veronice pomáhá konopí?

V roce 2011 mi byl z z pohybového centra v mozku odstraněn nádor – meningiom. Po operaci jsem byla totálně ochrnutá, ale návrat zpět na nohy mi byl umožněn. Konopí jsem v tu dobu neužívala a myslela si, že užívat už nebudu. Jenže následky operace jako neschopnost běžně fungovat a k tomu velká psychická podlomenost mě ke konopí dovedly zpátky. Až po konopné cigaretě jsem zahlédla alespoň světélko naděje. Už se mi skok z mostu nejevil jako jediné řešení situace. V tu dobu jsem ale stále nevěnovala pozornost tomu, jaké konopí užívám.

Konopí jsem užívala mnoho let jako rekreační záležitost.

To se změnilo v roce 2016 po vyslechnutí diagnózy roztroušená skleroza. V RS centru jsem uvedla, že konopí užívám a mám to v záznamech. Zahájení léčby interferonem Rebif bylo samo o sobě velký psychický nápor a v kombinaci s konopím se nepříjemné stavy duše jen prohlubovaly. Na fakt, že tato kombinace není vhodná, jsem byla upozorněna a po zkušenosti to mohu potvrdit. Na tři měsíce jsem tedy užívání konopí přerušila a snažila se to všechno kolem mě a ve mně přežít. Po třech měsících pauzy jsem chtěla vyzkoušet, jak na konopí budu reagovat a tak jsem si zapálila. Ta úleva pro tělo byla ohromná. Najednou jsem mohla pociťovat uvolnění v těle. Mysl už zdaleka nebyla tak těžkým protihráčem jako před třemi měsíci. Od té doby se z konopí stala součást každého dne. Tedy až na výjimky, jako třeba mé rozhodnutí cca před měsícem, že zkusím neužívat každý den – co to způsobí.

Začala jsem pociťovat nepřestávající napětí v nohách a nohy mi ztěžkly, což jsem do té doby v této míře nepociťovala, tedy ne bez léčby kortikosteroidy. Takže se každodenní užívání konopí pro mne osvědčilo jako velmi důležité. Od té doby si 1-2 konopné cigarety zapálím, abych sobě a tělu poskytla úlevu od napětí a dala prostor lepší koordinaci. Na křeče netrpím, ale mohlo by být přínosné zkusit kombinaci konopí a tymiánu. Tymián sám o sobě působí proti křečím – zkoušela jsem ho ze zvědavosti vaporizovat a chuť je vynikající. V případě rychlého zásahu je vaporizace zřejmě nejlepší způsob užití.

Mám fóliovník a tam si třetím rokem konopí pěstuji sama. Rodina s tím nemá problém.

Nyní se při koupi semen zajímám o obsah THC a CBD. To jsou jediné uvedené údaje o léčivých látkách, která daná rostlina bude obsahovat. Mám zkušenost se 100% sativou a je příjemné pocítit úlevu mysli bez vlivu THC, ale myslím, že na bolest hlavy mi právě THC pomáhá. Teď dlouhodobě užívám odrůdu Sweet Cheese s 15-20% THC a 1,4% CBD. Musím zmínit, že vyvolává těžké stavy omámení, na které se ale dá zvyknout, takže po čase se dají lehko zvládnout. Ovšem je mým zájmem a cílem naleznout pro mě ideální poměr THC a CBD.

O konopí na předpis uvažuji, bylo by to klidnější a jistější (snad) než samozásobení.