KOPAC na festivalu KONOPEX (Ostrava, 21.–23. dubna 2023) (aktualizováno)

V dubnu nás můžete potkat na festivalu Konopex v Ostravě. Najdete nás na stánku číslo 5, kde budeme připraveni zodpovědět vaše dotazy.

Pozvánka: Science forum: Jiné světy – Konopí bez předsudků v Olomouci 27. 11.

Přijďte na zajímavou besedu, která se koná 27. listopadu v 19 hodin v Laudonově sále Pevnosti poznání. Jedná se o netradiční formát moderované diskuse tzv. science forum: jiné světy. Tématem setkání bude konopí bez předsudků. hosté se budou bavit o medicínském výzkumu, léčebném konopí, moderních technologiích v zemědělství, legislativě nebo publikační činnosti.

Podle studie legální rekreační konopí poškozuje programy konopí léčebného

Legální rekreační konopí je fajn pro vytváření pracovních míst a udržení lidí mimo vězení, ale liberální zákony o trávě mohou ubližovat lidem, kteří mají z konopí největší prospěch: pacientům.

Trápí vás alergie? Konopí může pomoci – anebo ublížit

Začala alergická sezóna, a to není vůbec žádná legrace. Pokud trpíte sezónními alergiemi, budete to znát. Konečně je venku dost pěkně, aby tam člověk strávil nějaký čas… vy si to ale nemůžete užít, protože celý ten čas strávíte kýcháním a mžouráním očima, plnýma vody!

Jak konopí v kombinaci s alkoholem ovlivní těhotenství?

Nová studie, jíž spouští University of Victoria, se snaží najít odpověď.

IACM ZPRAVODAJ – AMERIČTÍ LÉKAŘI POVAŽUJÍ NADVÁHU ZA VĚTŠÍ ZDRAVOTNÍ RIZIKO NEŽ UŽÍVÁNÍ KONOPÍ

V odborném časopise americké Národní akademie věd Proceedings of the National Academy of Sciences byly na začátku října zveřejněny výsledky průzkumu, jehož se zúčastnilo 233 praktických lékařů. Ti byli dotazování na devět hypotetických „aktivit“ svých pacientů a na to, za jak nebezpečné tyto aktivity považují (hodnotilo se na škále 0 až 10, kdy 10 je nejnebezpečnější).

Co ve skutečnosti znamenají výsledky nejnovější americké metastudie?

V polovině ledna byly zveřejněny výsledky studie, v níž Národní akademie věd Spojených států amerických analyzovala výsledky více než 10 000 odborných prací týkajících se terapeutického využití konopí v klinické praxi. Příznivci této byliny ji vítají jako další a nezvratný důkaz jejích léčivých vlastností, zatímco odpůrci tvrdí přesný opak. Kde je tedy pravda?

Konopí jako bezpečnější alternativa k lékům proti bolesti

Po dvouletém boji s byrokratickým aparátem dostala první studie přímo srovnávající konopí s léky na bázi opiátů konečně zelenou.

Pacientská certifikace PFC přitahuje významné hráče konopného průmyslu

„Jsme velmi hrdí na to, že můžeme poskytnout prostor pro výzkum léčebného konopí,“ prohlásil na úvod MVDr. Ing. Václav Trojan, Ph.D. z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně směrem k účastníkům třídenního semináře o PFC – Patient Focused Certification.